Arnhem en omstreken
Leraar bekent misbruik en maken kinderporno: 'Ik walg van mijn daden'
ARNHEM - Veel belangstellenden waren dinsdagmiddag aanwezig bij de rechtbank in Arnhem. De zaak rondom de Arnhemse leraar (35) die wordt verdacht van het verkrachten van een zesjarig meisje en het vervaardigen en verspreiden van kinderporno diende voor het eerst voor de rechter. Hij was zelf niet aanwezig, maar volgens zijn advocaat heeft hij alle feiten bekend. De man zit sinds 7 oktober in voorarrest.
De advocaat van de verdachte leest een brief van hem voor: “Ik heb ongelooflijk veel spijt en walg van mijn daden.” De advocaat geeft aan dat het 'heel slecht gaat' met de verdachte, en hij op dit moment zelfs suïcidaal is. Dat is volgens de advocaat dan ook de reden dat hij niet voor de rechter verscheen. Omdat het mentaal zo slecht gesteld zou zijn met de man, vraagt de advocaat de rechtbank om een psychiater die hem kam onderzoeken.
Wil je met iemand praten over zelfdoding? Neem contact op met 113 Zelfmoordpreventie: 0900-0113 of via 113.nl.
Vervaardiging en verspreiding kinderporno
De 35-jarige leerkracht uit Arnhem wordt verdacht van het verkrachten van een meisje, van wie de zorg aan hem was toe vertrouwd. Wat de relatie tussen slachtoffer en dader is werd tijdens deze pro-formazitting niet bekend. Wel werd duidelijk dat het misbruik zowel in Arnhem als op Kreta zou hebben plaatsgevonden.
Naast het misbruik wordt de man ook verdacht van het vervaardigen, bezitten en verspreiden van kinderporno. Hierbij was hetzelfde slachtoffer betrokken. Alles zou zijn begonnen toen het meisje vijf jaar oud was.
De ouders van het slachtoffer, dat inmiddels zes jaar is, waren ook aanwezig. De advocaat van het slachtoffer gaf aan dat er tijdens de inhoudelijke zitting een verklaring zal worden afgegeven door het slachtoffer.
Ook op school mogelijk strafbare feiten
De verdachte was tot zijn aanhouding begin oktober werkzaam als leerkracht op een basisschool in Arnhem. Het misbruik en het vervaardigen van kinderporno zou buiten de schoolomgeving hebben plaatsgevonden. In eerste instantie leek de school niet betrokken te zijn in de zaak, maar enkele dagen geleden maakte het Openbaar Ministerie (OM) bekend dat er op school ook strafbare feiten of grensoverschrijdend gedrag heeft plaatsgevonden.
De man zou, al dan niet heimelijk, enkele vrouwelijke oud-medewerkers en drie kinderen hebben gefotografeerd en/of gefilmd. De personen op beeld zijn allen gekleed, meldde het OM. De beelden zijn deels door verdachte verspreid. Wat er mogelijk op school heeft plaatsgevonden werd tijdens deze inleidende zitting niet behandeld.
De verdachte blijkt tot een aantal jaar geleden ook op een andere school in Arnhem te hebben gewerkt. Of in die periode ook strafbare zaken op of buiten school hebben plaatsgevonden is nog onduidelijk. Toch heerst er ook op deze school onrust meldt de directeur. Naar aanleiding van de onrust op beide scholen organiseerden zij samen een ouderavond waar het OM, de politie en burgemeester Marcouch bij aanwezig waren om ouders te informeren.