Gelderse Vallei / Arnhem en omstreken

Kijk hier de Airborne Luchtlandingen boven Ede terug

Veel bezoekers genoten zaterdag van de Airborne Luchtlandingen.
Veel bezoekers genoten zaterdag van de Airborne Luchtlandingen. © ANP
EDE - Leden van de 11 Luchtmobiele Brigade en van Parachute Group Holland sprongen deze zaterdag boven de Ginkelse Heide in Ede. Ze herdachten daarmee de luchtlandingen in september 1944. Toen sprongen in vijftien minuten tijd bijna 2.000 parachutisten. De Airborne Luchtlandingen en aansluitend de herdenkingen kijk je hier terug.
De Airborne Luchtlandingen trekken ieder jaar tienduizenden bezoekers. Ook dit keer kwamen er tussen de dertig- en veertigduizend mensen op het evenement af. Zij zagen vanaf 10.00 uur hoe parachutisten van de Parachute Group Holland vanuit een oude Dakota de sprong waagden. Daarna maakten militairen van de 11 Luchtmobiele Brigade een vrije val vanaf 3 kilometer hoogte.
Rond 10.30 uur volgde de 'massdrop': daarbij sprongen parachutisten uit verschillende landen naar beneden om de veteranen van Operatie Market Garden uit 1944 te eren. Het programma ging daarna door tot 13.30 uur met herdenkingen, speeches en gesprekken aan tafel.
Kijk alle sprongen en alle herdenkingen rond Operatie Market Garden hier terug: