Nieuws
SP kritisch over Girolobby van provincie

ARNHEM - De Gelderse SP plaatst kritische kanttekeningen bij het nieuws dat de provincie de Giro d'Italia in 2016 in Apeldoorn wil laten starten.Zo wil de SP weten hoeveel geld de provincie uittrekt voor het evenement en hoeveel private partijen bijdragen.
Ook de ChristenUnie en SGP zijn kritisch.
Kosten
Gedeputeerde Jan Markink sprak dinsdagmiddag over 6 miljoen aan kosten en dat er over de verdeling van die kosten nog wordt onderhandeld. De verwachting is dat de start van de Ronde van Italië 350.000 mensen naar Apeldoorn trekt, die in totaal ongeveer 9 miljoen euro uitgeven.
Ondernemers
De SP wil weten of ondernemers vrij producten (zoals drank, eten, andere goederen gerelateerd aan de wielersport) mogen verkopen langs het parcours of is dat voorbehouden aan de organisatie van de Giro?
Vragen
Ook wil de SP weten of provincies en gemeenten nu met elkaar aan het strijden zijn om het wielerevenement te strikken. De SP stelt de vragen woensdag mondeling aan gedeputeerde Markink, tijdens de vergadering van Provinciale Staten.