Nieuws

Speldje als statement tegen fusie: 'Je blijft van onze gemeente af'

Het speldje.
Om Wijchenaren tijdens de coronacrisis op te beuren, deelt partij Wijchen Lokaal bronzen speldjes uit met een afbeelding van het plaatselijke kasteel. Meer nog dan een speldje is het een statement tegen de fusie met Druten. 'Draag je dit, dan laat je zien: dit is onze gemeente en daar blijf je vanaf.' © Wijchen Lokaal
WIJCHEN - Om Wijchenaren tijdens de coronacrisis op te beuren, deelt partij Wijchen Lokaal bronzen speldjes uit met een afbeelding van het plaatselijke kasteel. Meer nog dan een speldje is het een statement tegen de fusie met Druten. 'Draag je dit, dan laat je zien: dit is onze gemeente en daar blijf je vanaf.'
Alle stemgerechtigde inwoners kunnen een speldje krijgen met een afbeelding van Kasteel Wijchen, hét oriëntatiepunt van de gemeente. Inmiddels heeft de lokale partij er al duizend besteld. 'We willen iedereen bedanken dat ze zo braaf binnen blijven tijdens de coronacrisis', zegt Leo Herms, voorzitter van Wijchen Lokaal.
De afgelopen tijd struinde hij door de straten van de gemeente om inwoners een hart onder de riem proberen te steken. ‘Ik heb een handschoen aan een grijptang gestopt, waarmee ik mensen op afstand toch een handje heb kunnen geven’, vertelt Herms.

‘Fuseren wij, dan verhuis ik’

De speldjes zijn bedoeld als opbeurend cadeautje, maar het is vooral ook een fel politiek statement tegen een fusie met Druten. ‘Als je het draagt, laat je zien: dit is onze gemeente en daar blijf je vanaf’, weet de politicus, die zichzelf een chauvinist noemt.
De gemeenteraden van Wijchen en Druten discussiëren al lang over een mogelijke fusie. Herms' partij wil koste wat kost voorkomen dat dát gebeurt. ‘Fuseren wij, dan ben ik echt in staat om te verhuizen’, oppert hij. ‘Wij gaan er alles aan doen om dat tegen te houden.’

Zie ook:

Dit is een verhaal van De Belofte, ons platform voor gemeentepolitiek. Heb jij nieuws? Tip ons dan hier.