Nieuws
Schade door jaarwisseling in Ede gestegen

EDE - De jaarwisseling heeft de gemeente Ede 8260 euro gekost. Dat blijkt uit schadecijfers die Omroep Gelderland bij de gemeente heeft opgevraagd.
Een woordvoerder spreekt van een 'lichte toename' ten opzichte van de voorgaande twee jaarwisselingen. In 2017-2018 ging het om 7500 euro en in 2018-2019 om 7100 euro.
Vuur op straat
Dat het bedrag nu hoger ligt, komt volgens de gemeente vooral door de vuurtjes in oliedrums op straat. Daardoor is asfaltschade ontstaan. Het herstellen van die schade kostte de gemeente Ede meer dan 5000 euro.
Verder was er voor 1200 euro schade aan afvalbakken, 1225 euro aan verkeersvoorzieningen en 320 euro aan groen en bomen. Het opruimen van brandresten kostte 415 euro.
Veldhuizen
De onrust in Veldhuizen wordt niet als oorzaak van de hogere schadekosten genoemd. In die wijk bekogelden jongeren tijdens oud en nieuw hulpverleners en omwonenden met vuurwerk. De materiële schade als gevolg daarvan, lijkt voor de gemeente beperkt te zijn gebleven.
Vroeger hogere schade
Opmerkelijk genoeg staat het schadebedrag in vergelijking met jaren terug nu relatief laag. In de jaarwisseling van 2014 naar 2015 leed de gemeente Ede liefst 26.500 euro schade. De twee jaarwisselingen daarna ging het om zo'n 14.000 euro. Nu dus om 8260 euro. 'Alle schade is natuurlijk te veel en zonde van het geld', besluit de voorlichter.
In de cijfers van de gemeente Ede is alleen de schade aan de openbare ruimte meegenomen. De schade aan woningen en auto's valt hier bijvoorbeeld niet onder.
Zie ook:
Dit is een verhaal van De Belofte, ons platform voor gemeentepolitiek. Heb jij nieuws? Tip ons dan hier.
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!