Nieuws
Komen de Landmachtdagen naar Ede?

EDE - De Landmachtdagen moeten naar Ede. Dat wil de gemeente, blijkt donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Ede had in het verleden meerdere kazernes en herbergde vele militairen. Die tijd is voorbij. Toch vindt de gemeente zich een uitstekende kandidaat voor de Landmachtdagen.
door Joukje Valkenburg - Beiboer
'Het past uitstekend bij onze gemeente, waar in de hoogtijdagen vijfduizend militairen zaten', zegt burgemeester René Verhulst. De burgemeester zou de Koninklijke Landmacht graag 'terug willen zien' in Ede.
In gesprek
Tijdens de Landmachtdagen van Defensie kunnen bezoekers op een aantal plekken in het land kennismaken met de organisatie. De SGP diende een voorstel in om Defensie proactief uit te nodigen voor het organiseren van de Landmachtdagen op een vrijdag en/of zaterdag in Ede.
Die oproep bleek al gehonoreerd te zijn: 'Zonder dat u het wist, ben ik al pro proactief geweest', reageerde de burgemeester. Ede is al in gesprek met Defensie. Het voorstel van de SGP werd ook aangenomen. Alleen GroenLinks en Democratische Kiezers Ede stemden tegen.
Tweede poging
Vorig jaar probeerde de gemeente de Landmachtdagen ook naar Ede te halen, maar dat mislukte. 'Omdat er toen al afspraken met andere gemeente lagen', zegt de burgemeester.
Of de tweede poging wel gaat slagen, is nog de vraag. De burgemeester kan er op dit moment niets over zeggen.
Dit is een verhaal van De Belofte, ons platform voor gemeentepolitiek. Heb jij nieuws? Tip ons dan hier.
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!
Heb jij een tip of opmerking? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!