Gemeente Zaltbommel

Een tropische dag in Poederoijen in de schaduw van Slot Loevestein

Kauwgom kauwend meisje uit Poederoijen
Het is maandag 1 juli 1968, een mooie, zomerse dag als de filmploeg in Poederoijen bezig is. Kleine kinderen lopen in zwembroek of zitten soms in een teil, de werkers op het land krijgen iets fris te drinken en een enkele dame probeert al dansend met strohoedje de tropische warmte te ontlopen. Het wordt die dag zo'n 30 graden.
POEDEROIJEN - Het is maandag 1 juli 1968, een mooie, zomerse dag als de filmploeg in Poederoijen bezig is. Kleine kinderen lopen in zwembroek of zitten soms in een teil, de werkers op het land krijgen iets fris te drinken en een enkele dame probeert al dansend met strohoedje de tropische warmte te ontlopen. Het wordt die dag zo'n 30 graden.
In deze aflevering van Ons Dorp zien we dat ondanks de hitte een bruiloftsfeest wordt gevierd, de cadeaus staan uitgestald op de rand van het podium van de zaal. Er wordt gesnoept en een wel heel jonge man rookt er stoer op los.
Heel veel mannen zien we niet op straat, die zijn allemaal aan het werk in de kassen en op het land.
Tekst gaat verder onder de foto:
En die pet voorkomt een zonnesteek !
Heel kort komt ook het fraaie Slot Loevestein nog in beeld.
Dat wandelen helemaal hot is blijkt uit de aanwezigheid van wandelclub De Sportvogels die samen met het mannenkoor de afsluitende optocht in het mooie dijkendorp aan de Afgedamde Maas afwerken. 
Bekijk de uitzending hieronder.
Tekst gaat verder onder de video:
Ons Dorp: wordt uitgezonden op TV Gelderland op dinsdagen vanaf 17.20 uur (ieder uur herhalingen).
Dit is aflevering 2 in een nieuwe reeks van Ons Dorp in 2019.
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht op WhatsApp of stuur een mail: omroep@gld.nl!