Nieuws
Ontsnapte wolf is gevonden

ARNHEM - De wolf die dinsdagmorgen ontsnapte uit haar leefgebied in wildpark Anholter Schweiz, aan de Nederlandse grens bij Gendringen, is dinsdagavond gevonden. Het dier bevindt zich nog in het park zelf.
Het ging om een puberende welp van de wolven Kira en Caesar in het Anholter Schweiz wildpark.
Jonge wolvin ontsnapt aan transport
Enkele jonge wolven uit de roedel zouden 's morgens op transport gaan naar wildpark Gangelt, zo'n 150 kilometer naar het zuiden. Bij het verdoven van de dieren ging het mis en sprong een jonge wolvin over het hek van het verblijf. Men was sinds de ontsnapping op zoek naar het dier. Voor het donker werd ze gelokaliseerd in het 56 hectare grote park, dat met bijna twee meter hoog schrikdraad is omheind. Ontsnappen kan ze niet, daarom is de jonge wolvin vannacht met rust gelaten.
Geslachtsrijp
De jonge wolven moesten verhuizen, omdat ze op het punt staan geslachtsrijp te worden. Binnen nu en een half jaar worden ze geslachtsrijp en krijgen ze territoriumdrift. Dat leidt tot onderlinge rivaliteit en vechtpartijen en dat wordt voorkomen door ze uit elkaar te halen.
Reageren op dit bericht? Mail naar omroep@gld.nl