Nieuws

Teruglezen: bijna naakte man gearresteerd na gijzeling in Klarendal

ARNHEM - In de Arnhemse wijk Klarendal heeft een 57-jarige man uit die wijk woensdag vier mensen gegijzeld in het wijksteunpunt aan de Hommelseweg. De man werd na een aantal uur, alleen gekleed in onderbroek en sokken, gearresteerd. Volgens de politie gaat het niet om terrorisme.
Vanwege de gijzeling was de omgeving afgesloten door de politie. Omwonenden werden geëvacueerd.
In de buurt was veel politie aanwezig en boven de wijk cirkelden twee politiehelikopters. 

Lees hier verder:

Liveblog (gesloten):

17.18 We sluiten het liveblog
17.12 Plaatsvervangend hoofd officier Kunst: De man wordt verdacht van gijzeling van een aantal mensen
17.10 Districtschef Strijbosch: man was gewapend en leek een bomvest te dragen. Hij gijzelde vier mensen en liet er twee vrij om een brief over te dragen. Daarna gingen politieonderhandelaars met hem in onderhandeling. Dat resulteerde in zijn overgave rond 14.00 uur. De verdachte is een 57-jarige man uit Arnhem, die geen strafblad heeft. Hij is wel bekend bij de wijkagent en woont in de wijk. Zijn wapen en bomvest bleken niet echt. 
17.09 Burgemeester Staal: vier handhavers van de gemeente zijn gegijzeld. Ze zijn niet gewond en maken het goed
17.07 De persconferentie gaat van start
17.06 De Hommelseweg is deels weer open, maar er wordt nog onderzoek gedaan
17.05 Er zijn inderdaad geen explosieven gevonden
16.20 Om 17.00 uur is er persconferentie in gemeentehuis Arnhem met burgemeester, politie en Openbaar Ministerie
16.15 Treinverkeer is vrijgegeven
16.10 Een verdachte tas lijkt geen explosief te bevatten
Verslaggever Lonneke Gerritsen over de situatie en vervolgens een gestrande treinreiziger:
15.45 Burgemeester Staal van Arnhem laat namens de driehoek weten dat de situatie in Klarendal onder controle is. Vooralsnog is er geen verdenking voor terroristisch oogmerk. 
15.35 'De driehoek (OM, politie, burgemeester) is opgelucht dat het zo is afgelopen. Het OM doet nu verder onderzoek', meldt Arndt Stroink, manager veiligheid van de gemeente Arnhem
15.20 Treinverkeer vanaf Arnhem Centraal langs het bewuste gebied ligt nog tot 16.00 uur stil. Er rijden bussen
15.15 De politie over de gijzeling in Klarendal:
15.00 Arrestatieteam is aan het inpakken
14.38 Het wijkcentrum en de omgeving blijven voorlopig nog afgezet
14.35 Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ter plekke en zoekt met onder meer een robotkarretje naar explosieven. De politie zoekt ook naar wapens
14.25 Politie kan het aantal arrestaties nog niet bevestigen
14.20 De politie zegt nu: de gijzelingssituatie is onder controle
14.15 Situatie is volgens de politie onverminderd dreigend
14.10 Hier is te zien dat de man zich buiten moest uitkleden:
14.05 Er komt een man naar buiten. Hij is in alleen een onderbroek en sokken aan in de boeien geslagen.
Verslaggever Lonneke Gerritsen zag de arrestatie: 
14.02 Het nabijgelegen Thomas à Kempis College houdt de leerlingen uit veiligheidsoverwegingen binnen
14.00 Foto arrestatieteam:
13.55 Veel bekijks in de Ir. J.P. van Muijlwijkstraat 
13.50 We hebben nu een livestream met beelden vanaf de Hommelseweg
13.45 Dat verwacht je niet: iemand van het arrestatieteam bij je in huis:
13.35 Volgens politiewoordvoerder Simen Klok zit er een gewapende man in het wijkgebouw. Er zitten mogelijk nog meer mensen in het gebouw, maar het is niet duidelijk of zij gegijzeld zijn
13.29 Dader zou in het wijkcentrum zitten, wordt op social media gesteld
13.25 Arrestatieteam gearriveerd:
13.15 Iedereen in het gebied wordt verzocht binnen te blijven
13.10 Er staat een tankautospuit en een ambulance klaar de hoek Hommelstraat/Ir. J.P. van Muijlwijkstraat, meldt de Veiligheidsregio Gelderland-Midden
13.00 Een ontruimde Hommelstraat, zo laat Yasin Köylü zien:
12.47 Arrestatieteam is ter plaatse:
12.46 Volgens een treinreizigster zei een conductrice dat er een man met een pistool langs het spoor loopt
12.44 De eerste beelden vanuit Klarendal:
12.40 Treinverkeer is stilgelegd, meldt de NS. Treinen rijden dus niet langs het gebied
12.28 De politieactie trekt veel bekijks
12.23 De politie bevestigt dat er een melding is dat er een gewapende man in het wijkcentrum is
12.20 Hommelstraat en Sonsbeeksingel zijn afgezet
12.18 Politie in kogelwerende vesten:
12.15 Ooggetuige Tanja Schepers van Café Biljart De Zaak zegt dat ze het advies kreeg de zaak dicht te laten
12.00 Melding van een politieheli boven Klarendal en een grote stoet politieauto's in de wijk
11.10 Eerste melding van een gewapende man die het wijksteunpunt aan de Hommelseweg in Arnhem is binnengegaan
💬 WhatsApp ons!
Heb jij een tip of opmerking voor de redactie? Stuur ons een bericht op 06 - 220 543 52 of stuur een mail: omroep@gld.nl!