Nieuws

Opvolging burgemeester lijkt Aaltenaren niet veel te schelen

De gemeenteraad van Aalten heeft inwoners gevraagd aan te geven wat ze verwachten van de nieuwe burgemeester door middel van een online enquête in te vullen. Marktbezoekers in Aalten lijken er echter nog niet warm voor te lopen. © REGIO8
AALTEN - De gemeenteraad van Aalten heeft inwoners gevraagd aan te geven wat ze verwachten van de nieuwe burgemeester door middel van een online enquête in te vullen. Marktbezoekers in Aalten lijken er echter nog niet warm voor te lopen.

'Niet zo mee bezig'

'Het maakt me niet zo veel uit', zegt een marktbezoekster. 'Ik ben daar niet zo mee bezig.' Na een rondgang op de weekmarkt van Aalten lijkt dat mensen geen mening hebben over de nieuwe burgemeester. 'Ik zou het niet weten. Ik vond deze ook wel goed. Er moet er wel een komen, maar ik weet het niet.'
Door middel van tien stellingen kunnen inwoners aangeven wat ze verwachten van een nieuwe burgemeester. Toch vindt niet iedereen dit een taak van de burgers. 'Ik vind het belangrijk dat de gemeenteraad dat zelf oplost', zegt een bezoeker.

Profielschets

Een vertrouwenscommissie is verantwoordelijk voor het opstellen van een profielschets voor een nieuwe burgemeester. Door middel van de tien stellingen hoopt de commissie inzicht te krijgen in de wensen van de burger. 'We hopen dat we de wensen, van iedereen die iets inbrengt, in de profielschets te kunnen verwerken', zegt Martin Veldhuizen van de vertrouwenscommissie.
Nadat de enquête een dag online stond zijn er zo’n veertig reacties gekomen. 'Wij verwachten eigenlijk dat zeven tot acht procent van de bevolking gaat reageren. Als dat gehaald wordt zou ik het hartstikke mooi vinden.'
Huidig burgemeester Bert Berghoef vertrekt per 17 januari. Ter overbrugging is waarnemend burgemeester Arnold Gerritsen beëdigd. 'Ik verwacht persoonlijk dat het net na de vakantie zal zijn, augustus of september', aldus Martin Veldhuizen van de vertrouwenscommissie.