Nieuws

Estavana Polman grijpt met haar ploeg naast Europese titel

Het is de Arnhemse handbalster Estavana Polman met haar ploeg niet gelukt om de Europese titel in de wacht te slepen. © ANP
ARNHEM - Het is de Arnhemse handbalster Estavana Polman met haar ploeg niet gelukt om de Europese titel in de wacht te slepen.
De Nederlandse handbalsters waren zondag dichtbij hun eerste grote internationale hoofdprijs, maar toch boog de ploeg van bondscoach Helle Thomsen in de finale van het Europees kampioenschap in Zweden.
Titelverdediger Noorwegen moest tot het uiterste gaan om Oranje af te stoppen, maar won uiteindelijk in het volgepakte Scandinavium van Göteborg met 30-29.
Polman kijkt met een dubbel gevoel terug op het toernooi: 'Natuurlijk overheerst nu een enorme teleurstelling. We gingen in deze finale echt voor goud. Het gevoel was goed. We spelen een toptoernooi, maar uiteindelijk is het net niet in deze finale.'
'Ik denk als ik hier volgende week op terugkijk dat ik heel trots zal zijn. We hebben net als vorig jaar een heel goed toernooi gespeeld.'
Noorwegen veroverde zijn zevende Europese titel en liet Nederland achter met het zilver, evenals een jaar geleden op het WK in Denemarken.