Nieuws

'Volkert van der G. moet weer de cel in'

Het Openbaar Ministerie wil dat Volkert van der G. uit Apeldoorn weer een jaar de cel in gaat. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving van RTL.
APELDOORN - Het Openbaar Ministerie wil dat Volkert van der G. uit Apeldoorn weer een jaar de cel in gaat. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving van RTL.
Van der G. zou een van de voorwaarden van zijn vrijlating hebben overtreden.Van der G. kwam in mei 2014 onder voorwaarden vrij. Die waren als volgt: meldplicht en toezicht door de reclassering, een mediaverbod, evaluatiegesprekken met het OM en een contactverbod met de nabestaanden en de chauffeur van Pim Fortuyn. Het OM wil niet zeggen aan welke voorwaarden hij zich niet heeft gehouden.
De rechter moet uiteindelijk beslissen of Van der G. de cel weer in moet. Er is nog geen zittingsdatum gepland.
Advocaat Willem Jebbink wil geen commentaar geven.