Nieuws

Nieuw hoofdstuk Weg naar de Bevrijding: Opmars in Duitsland

ARNHEM - Vandaag verschijnt het nieuwe hoofdstuk van Weg naar de Bevrijding, het multimediale project van de Wegener Kranten, Omroep Gelderland en Omroep Brabant.
We volgen de Britten, Canadezen en Amerikanen bij hun opmars in Duitsland. Daarvoor starten enorme militaire operaties vanuit onder meer het Rijk van Nijmegen.
De Britten en Canadezen rukken op door het Reichswald, door totaal verwoeste steden als Kleef. De Amerikanen nemen het zwaar verwoeste Keulen in en vinden bij Remagen een bruikbare brug over de Rijn (foto). Eind maart is de Rijn, de laatste grote barrière, genomen.
De geallieerden zijn klaar voor het volgende hoofdstuk: de omsingeling van het Roergebied. De Canadezen krijgen een nieuwe opdracht: via de Achterhoek Nederland intrekken en de Duitse legers in het westen de pas afsnijden.
Weg naar de Bevrijding is kandidaat voor de Geschiedenis Online Prijs 2015