Nieuws
'Vrijheidsmuseum WO2 toont bestuurlijk onvermogen'
'Vrijheidsmuseum WO2 toont bestuurlijk onvermogen'
ARNHEM - 'Het Vrijheidsmuseum WO2 in Nijmegen heeft alleen nog kans van slagen als de volledige politiek zich achter het plan schaart en elkaar ook iets gunt.' Dat zei directeur Ton Heerts van het vfonds in een uitzending van In Gelderland Live.
Het vfonds was één van de belangrijkste financiers van het nieuw te bouwen oorlogsmuseum, maar zaterdag maakte de directeur bekend de 6 miljoen euro in te trekken. Voornaamste reden is dat het vfonds vindt dat de besluitvorming rond het museum te lang duurt.
Bestuurlijke stroperigheid
Ook de negatieve sfeer rondom het Vrijheidsmuseum WO2 is Heerts een doorn in het oog. 'Ik vind de bestuurlijke stroperigheid en de manier waarop men in feite elkaar iets niet gunt een veel groter probleem in Gelderland dan men nu denkt.'
Nationale ambassadeur
Een nationale ambassadeur zou volgens de directeur van het vfonds het plan voor een gezamenlijk vrijheidsmuseum in Nijmegen nog uit de grond kunnen krijgen. 'In Gelderland zou ik wel zeggen: kijk goed in
de spiegel allemaal. Als je samen niet beter optrekt en elkaar niks meer
gunt dan wordt het hier een saaie boel en dat lijkt met niet goed.'