Nieuws
Bejaarden alerter op babbeltrucs

ARNHEM - Door de vele aandacht in de media over babbeltrucs, zegt 87 procent van de ouderen voorzichtiger te zijn geworden.
Zo'n 1 op de 5 ouderen heeft te maken gehad met oplichting maar slechts een kwart van hen doet daarvan aangifte. Dat blijkt uit een enquête, uitgevoerd door de OuderenOmbudsman onder 500 ouderen.
'Het merendeel van de ouderen doet geen aangifte omdat de poging niet gelukt is, daarnaast vindt ongeveer 20 procent dat aangifte zinloos is omdat gedacht wordt dat de politie er toch niet zo veel mee doet', aldus Sabine Lorsheijd van de OuderenOmbudsman. Lorsheijd: 'Toch is het belangrijk dat ouderen aangifte doen, ook als de poging niet gelukt is. Want nu ontbreken goede cijfers hierover.'
Voorzorg
De doelgroep mag dan geen aangifte doen, ze neemt we voorzorgsmaatregelen. Bijna driekwart van de ondervraagden doet de deur 's avonds niet meer open. De meeste ouderen worden dan ook opgelicht aan de voordeur, de overige trucs vinden plaats via de telefoon, op internet of op straat.